Doskonałą alternatywą dla wylewek cementowych są wylewki anhydrytowe Katowice są miastem, gdzie działa wiele renomowanych firm budowlanych. Dawniej wykorzystywano głównie wylewki cementowe, ale dynamiczny rozwój technologiczny sprawił, że wykonawcy zaczęli korzystać z nowych rozwiązań.
Co to są wylewki anhydrytowe?
W tym artykule wyjaśnimy, jakie są zalety stosowania tego typu wylewek, a także podpowiemy gdzie sprawdzą się najlepiej. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że niektórzy producenci zajmują się dostarczaniem gotowych wylewek anhydrytowych. Takie produkty mają zawsze stały skład, dlatego możemy być spokojni o jakość. Mieszanka jest przygotowywana w hurtowni w specjalnych warunkach, a komputer czuwa nad dozowaniem składników oraz procesem produkcji. Nie trzeba się martwić, że ekipa wykonawcza popełni błąd przy dozowaniu poszczególnych składników. Posadzka anhydrytowa jest bardzo wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne. Warto również dodać, że ma samopoziomujące właściwości i płynną konsystencję, dzięki czemu podkład jest idealnie równy. Wcale nie trzeba wykonywać pośredniego dylatowania i to nawet przy dużej powierzchni. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm budowlanych, które cieszą się pozytywną opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Należy pamiętać, że posadzki cementowe wymagają zbrojenia, a do tego mają dużo niższą wytrzymałość.
Zalety wylewek anhydrytowych
W przypadku wylewki anhydrytowej zbrojenie nie jest konieczne, a wylewka jest bardzo elastyczna. Dzięki takim udogodnieniom można sobie znacząco uprościć oraz przyspieszyć prace. Posadzki anhydrytowe wykonuje się zdecydowanie szybciej od cementowych. Nie jest nawet potrzebne ręczne zacieranie w bardzo niewygodnej pozycji. Wszystko co trzeba zrobić to rozprowadzić wylewkę po całej powierzchni, a następnie odpowietrzyć. Krótszy czas dojrzewania również jest mocną zaletą wylewki anhydrytowej. Warto mieć na uwadze, że już po 48 godzinach można po niej chodzić. Dalsze prace budowlane mogą być kontynuowane po 4 dniach. Trzeba jednak uważać na wilgoć, dlatego niezbędne może być przygotowanie solidnej izolacji przeciwwilgociowej. Jest to szczególnie ważne w takich pomieszczeniach jak garaż, łazienka oraz kuchnia. Istotne jest również, że wylewki cementowe są dużo cięższe od anhydrytowych. Stosując wylewkę anhydrytową nie musimy się martwić o nadmierne obciążenie stropu. Wysoka wytrzymałość powoduje, że można układać cieńsze warstwy. Cienka warstwa oznacza, że podłoga będzie się równomiernie oraz szybko nagrzewać. Pełnię swoich możliwości wylewki anhydrytowe mogą pokazać w połączeniu z podłogowym ogrzewaniem.