Wylewka anhydrytowa jest obecnie najczęściej stosowanym pokładem podłogowym. Oprócz niej wykorzystywana jest jeszcze wylewka cementowa, ale jest zdecydowanie mniej ekonomiczna.

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa jest obecnie najczęściej stosowanym pokładem podłogowym

Z odwodnionego gipsu powstają wylewki anhydrytowe Katowice są miastem, gdzie działa wiele firm. Wylewka anhydrytowa jest nowoczesnym materiałem wytwarzanym na bazie spoiwa anhydrytowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to płynna wylewka samopoziomująca. Ma ona wiele zalet, a przede wszystkim daje gładkie i równe podłoże. Należy pamiętać, że może być stosowana na każdym typie podkładów podłogowych. Materiał jest bezskurczowy, dlatego można ją stosować strefami nawet do 50 m2. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wylewka anhydrytowa może wyrównać posadzkę, a także pełnić rolę jastrychu. Konsystencja wylewki anhydrytowej jest płynna. Jest niezwykle skuteczna podczas wykonywania dylatacji. Warto dodać, że przekątna pomieszczeń może mieć nawet 10-11 m. Nie są potrzebne nawet żadne zabiegi pielęgnacyjne po ułożeniu. Wylewka anhydrytowa zdecydowanie szybciej się nagrzewa od wylewki cementowej, a do tego lepiej przewodzi ciepło. Właśnie z tego powodu jest rekomendowana do systemów podłogowego ogrzewania. Dzięki płynnej konsystencji podkładów jest możliwe dokładne wypełnienie przestrzeni. Plusem jest przede wszystkim to, że ma naturalne właściwości samopoziomujące i jest łatwa do rozprowadzenia. Wylewka anhydrytowa nie wymaga też zbrojenia i jest niezwykle elastyczna. W porównaniu do wylewki cementowej jest znacznie lżejsza, a jest to kluczowe, jeśli chodzi o remont oraz obciążanie stropu.

Zalety wylewki anhydrytowej

Z odwodnionego gipsu powstają wylewki anhydrytowe Katowice są miastem, gdzie działa wiele firm.

Najważniejsze jest to, że wylewka anhydrytowa bardzo szybko schnie. Dlatego nie musimy czekać na gotową posadzkę tak długo, jak w przypadku cementowej wylewki. Z reguły jeden dzień wystarczy, żeby wykonać wylewkę anhydrytową. Warto mieć na uwadze, że doświadczeni specjaliści powinni sobie z tym poradzić w kilka godzin. Należy pamiętać, żeby korzystać z usług profesjonalnych ekip budowlanych, które cieszą się dobrą opinią. Już po 48 godzinach można rozpocząć inne prace remontowe lub budowlane. Po 5 dniach można nawet włączyć ogrzewanie podłogowe, ale musi być odpowiednio wcześniej zamontowane. Wylewki anhydrytowe oferują naprawdę duże możliwości, zwłaszcza gdy mamy na myśli dylatowanie. Podłoga może być dylatowana nawet do 900 m2, jeśli nie zamontowano podłogowego ogrzewania. Takiej wylewki lepiej nie stosować we wnętrzach, gdzie panuje duża wilgotność. Jest to prawdopodobnie jedyne przeciwwskazanie.