Zdecydowana większość osób słyszała o posadzce cementowej, ale posadzka anhydrytowa brzmi bardziej tajemniczo. Tego typu posadzki charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz wysokimi parametrami termoprzewodzącymi.

Posadzki anhydrytowe Opole – właściwości

Posadzka anhydrytowa jest wylewką samopoziomującą, dzięki czemu jest znacznie szybsza i łatwiejsza do położenia. Najczęściej stosowana jest podczas budowy domków jednorodzinnych. Także powszechnie stosowana jest w przypadku budowy budynków o dużej powierzchni. Bardzo ważne jest to, że posadzki anhydrytowe Opole bardzo szybko schną, dzięki czemu kolejne prace budowlane można rozpocząć znacznie szybciej. Najczęściej schnięcie powierzchni około 200 m2 zajmuje około 3 godzin. Co ważniejsze już po 5 dniach jest możliwość włączenia ogrzewania podłogowego. Dużą zaletą tego typu wylewki jest fakt, że można na nią położyć wykładzinę, płytki ceramiczne lub kamienie. Doskonale nadaje się także jako podkład pod panele czy posadzkę żywiczną.

Dlaczego warto zdecydować się na posadzkę anhydrytową?

Zalet posadzek anhydrytowych jest kilka. Przede wszystkim, jak już wcześniej zostało wspomniane, schną one bardzo szybko i są uniwersalnym podłożem. Dużym plusem jest możliwość podziałowej dylatacji w przypadku podłóg z ogrzewaniem podłogowym do 300 m2, a bez ogrzewania nawet do 900 m2. Wylewka może być wykonana w każdym pomieszczeniu, choć w łazience, która narażona jest na dużą wilgoć, zalecane jest położenie folii w płynie. Dzięki folii posadzka będzie odpowiednio chroniona przed zawilgoceniem. Wiele wylewek anhydrytowych nie wymaga szlifowania, co nie tylko ułatwia, ale również przyspiesza prace budowlane. Podsumowując posadzki anhydrytowe:

  • są łatwe do ułożenia
  • szybko schną
  • niektóre nie wymagają szlifowania
  • mogą być położone w każdym pomieszczeniu
  • umożliwiają podziałową dylatację.

Wylewka anhydrytowa czy cementowa – która jest lepsza?

Posadzki anhydrytowe znacznie bardziej są odporne na ściskanie, co powoduje, że nie ma konieczności wykonywania zbrojenia. Wylewka anhydrytowa jest bardziej płynna niż cementowa, dzięki czemu jest dużo bardziej gładka. Szczególnie jest to niezwykle ważne w przypadku pokrycia jej posadzką żywiczną. Znacznie łatwiej i szybciej się ją układa, a dodatkowo stanowi znakomitą wylewkę w przypadku ogrzewania podłogowego zapewniając dużo większą wydajność temu systemowi. Posadzki anhydrytowe Opole to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie nowoczesne technologie i rozwiązania, które ułatwiają życie.