Remonty mieszkań, domów czy innych obiektów wiążą się z koniecznością zgromadzenia odpowiednich materiałów, zaplanowania robót oraz przystąpienie do ich wykonania. Z tych powodów warto zastosować nowoczesne produkty, które nie tylko ułatwią prace remontowe, ale również będą wydajniejsze, trwalsze i doskonalsze od dotychczas stosowanych. Do tego typu produktów można zaliczyć wylewki anhydrytowe, które doskonale zastąpią tradycyjny cementowy podkład podłogowy.

Co to jest wylewka anhydrytowa?

Jest to produkt powstały z odwodnionego gipsu funkcjonującego pod nazwą anhydryt. Sam produkt jest płynnym, nowoczesnym materiałem, który wylany na przygotowane podłoże ma zdolność samo wypoziomowania się.

Wylewka anhydrytowa ma płynną konsystencję, której użycie na każdej, nawet nierównej powierzchni powoduje zamaskowanie niedoskonałości i samo wypoziomowanie. Po zastygnięciu wylewki anhydrytowej otrzymujemy idealnie gładką i równą powierzchnię, na której można prowadzić dalsze prace remontowe.

Właściwości wylewki anhydrytowej

Wylewka doskonale przewodzi ciepło, dlatego też używana bywa jako podłoże do ogrzewania podłogowego, tym bardziej że również szybciej się nagrzewa w porównaniu do innych tego typu wylewek. Dzięki swoim właściwościom wylewka anhydrytowa w stanie płynnym dociera do każdego zakamarka i szczelnie wypełnia przestrzeń pomiędzy elementami instalacji grzewczej

Wylewka doskonale przewodzi ciepło, dlatego też używana bywa jako podłoże do ogrzewania podłogowego, tym bardziej że również szybciej się nagrzewa w porównaniu do innych tego typu wylewek. Dzięki swoim właściwościom wylewka anhydrytowa w stanie płynnym dociera do każdego zakamarka i szczelnie wypełnia przestrzeń pomiędzy elementami instalacji grzewczej.

Płynna konsystencja produktu sprzyja łatwości i szybkości rozprowadzania jej po powierzchni podłoża, jest elastyczna i nie wymaga dodatkowego zbrojenia. Jej ciężar jest dużo niższy niż wylewki cementowej, co jest dużą zaletą w momencie stosowania jej na piętrze budynku.

Dzięki dokładnemu wypełnieniu wszystkich nierówności, montaż płytek na podłodze jest dużo dokładniejszy, a przede wszystkim bardziej oszczędny, ponieważ równa powierzchnia nie wymaga nadmiernej ilości kleju. Oprócz tego, wylewki anhydrytowe są cieńsze niż cementowe, co wydatnie wpłynie na niższe zużycie materiału.

Wady wylewek anhydrytowych

Oprócz wielu zalet wylewka anhydrytowa ma również kilka wad, które może nie są aż tak istotne, ale jednak mogą być dość uciążliwe:

  • nie jest przewidziana do stosowana na zewnątrz budynku,
  • ma niższą odporność na ścieranie i pęknięcia,
  • w przypadku zastosowania jej w łazience, kuchni czy w pralni, przed tym zabiegiem konieczne jest wcześniejsze zaizolowanie takich pomieszczeń.

Wylewki anhydrytowe Katowice

W wielu miastach województwa Śląskiego znajdziemy firmy zajmujące się produkcją i montażem wylewek anhydrytowych. Do takich miast zaliczymy stolicę Śląska, Katowice. Wśród wielu propozycji i przedstawionych ofert z pewnością znajdziemy taką, która profesjonalnie wykona wylewkę anhydrytową, we wskazanym przez nas miejscu.

Wylewki anhydrytowe Katowice są wysokiej jakości i świetnie sprawdzają się jako podkład podłogowy.