W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się posadzki anhydrytowe od DMKA wylewki. Dawniej wykorzystywane były głównie wylewki betonowe, ale postęp technologiczny sprawił, że obecnie zdecydowanie częściej korzysta się z anhydrytu. Kładzenie wylewek anhydrytowej jest oferowane przez wiele firm budowlanych.
Czym jest posadzka anhydrytowa?
W tym artykule wyjaśnimy, jakie są zalety stosowania wylewki anhydrytowej, a także gdzie najczęściej jest wykorzystywana. Jest to nowoczesny materiał, który cechuje się samopoziomującymi właściwościami. Pozwala uzyskać całkowicie równe i gładkie podłoże. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że bazą do wytworzenia wylewki anhydrytowej jest spoiwo anhydrytowe. Tego rodzaju wylewka jest dostępna w przystępnej cenie, dlatego nawet mniej zamożni ludzie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Dodatkowo kładzie się ją bardzo łatwo i szybko, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm budowlanych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Warto dodać, że wylewkę anhydrytową można układać strefami nawet do 60 m2. Może być stosowana na podłogowych podkładach dowolnego rodzaju. Najlepiej sprawdzi się podczas tworzenia grubowarstwowych oraz cienkowarstwowych podkładów podłogowych.
Zastosowanie wylewki anhydrytowej
Wylewka anhydrytowa ma naprawdę szerokie zastosowanie, ponieważ może też pełnić funkcję jastrychu. Dzięki niej można otrzymać równą i gładką posadzkę, ponieważ jest masą samopoziomującą. Warto podkreślić, że ma też postać płynnej konsystencji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że podkład anhydrytowy jest całkowicie bezskurczowy. Należy pamiętać, że po ułożeniu nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wylewka anhydrytowa ma też bardzo dobre właściwości, ponieważ dobrze przewodzi ciepło oraz szybko się nagrzewa. Pod tym względem jest zdecydowanie lepsza od wylewki cementowej. Idealnie sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym, ponieważ umożliwia precyzyjne wypełnienie wolnej przestrzeni między elementami instalacji ogrzewania. Właściwości samopoziomujące wylewki powodują, że bardzo łatwo się ją rozprowadza. Po wyschnięciu uzyskuje idealnie gładką oraz równą powierzchnię. Jest to też duża oszczędność, ponieważ nie trzeba używać kleju do układania płytek. Posadzka anhydrytowa wymaga jedynie obwodowych dylatacji. Jest to najlepszy wybór w przypadku osób, które planują montaż ogrzewania podłogowego w mieszkaniu. Wylewki anhydrytowe skutecznie wyparły wylewki cementowe.