W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się posadzki anhydrytowe Gliwice (https://www.dmka-wylewki.pl/gliwice.html) są miastem z bardzo dużymi możliwościami. Dawniej stosowane były głównie wylewki cementowe, ale technologia poszła mocno do przodu i obecnie wszystko się zmieniło.
Czym jest posadzka anhydrytowa?
Podkład anhydrytowy ma nie tylko wysoką wytrzymałość, ale również bardzo dobre parametry termoprzewodzące. Jest to gotowa mieszanka, dlatego nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie z tym poradzić. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę, że posadzka anhydrytowa to wylewka samopoziomująca. Sprawdzi się idealnie przy budowie budynków o dużej powierzchni, a także domków jednorodzinnych. Należy pamiętać, że takie rozwiązanie jest powszechnie wykorzystywane także w budynkach użyteczności publicznej, między innymi w szkołach i szpitalach. Schnie bardzo szybko, a to jest niezwykle ważne w branży budowlanej. Na gotową posadzkę nie trzeba czekać tyle czasu co w przypadku cementowej wylewki. Zazwyczaj w ciągu jednego dnia można wykonać wylewkę anhydrytową. Jeśli ktoś ma duże doświadczenie i umiejętności to poradzi sobie z tym zadaniem nawet w kilka godzin. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm budowlanych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Warto dodać, że do innych prac budowlanych można przystąpić już po 48 godzinach. Natomiast ogrzewanie podłogowe można włączyć po pięciu dniach. Warunek jest jednak taki, że ogrzewanie powinno być zamontowane wcześniej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wylewka anhydrytowa może być używana na powierzchni z ogrzewaniem podłogowym, a także bez takiego ogrzewania.
Dodatkowa ochrona posadzki
Na posadzkę anhydrytową można położyć tak naprawdę dowolną wykładzinę, ponieważ nie ma to większego znaczenia. Świetnie sprawdzą się kamienie, płytki, ale również gres. Tego typu posadzka idealnie pasuje także do paneli podłogowych lub posadzki żywicznej. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno panele podłogowe, jak i posadzki żywiczne są bardzo wymagające w eksploatacji. Jeśli chodzi o dylatowanie to wylewki anhydrytowe dają ogromne możliwości. Dylatacja podłóg grzewczych jest wtedy możliwa nawet do 300 m2. Podłoga może być dylatowana do 900 m2, jeśli ogrzewanie podłogowe nie zostało zamontowane. Posadzkę anhydrytową można wykonać w dowolnym pomieszczeniu. Szczególną ostrożność warto jednak zachować w przypadku łazienki, ponieważ występuje tam dosyć duża wilgotność. W takiej sytuacji warto postarać się o dodatkową ochronę, którą może być folia w płynie. Folia doskonale chroni posadzkę przed zawilgoceniem.