Zaprawa anhydrytowa wiąże bezskurczowo, więc nie ma konieczności wykorzystywania zbrojenia. Ma niezwykle odpowiednie parametry prowadzenia ciepła (1,4-1,8W/mK), co czyni go produktem zwłaszcza zalecanym do systemów ocieplania podłogowego. Zapewnia rezygnację ze szczelin pozornych oraz dylatacyjnych, co zapewnia szansę aktywnego ustawienia oklein podłogowych. Jest produktem ognioodpornym. Zaprawa anhydrytowa jest doskonałą wylewką do budynków jednorodzinnych.

Wylewka anhydrytowa – co to jest?

Wylewki anhydrytowe (https://www.dmka-wylewki.pl/) to płynne wylewki samopoziomujące tworzone na podstawie spoiwa anhydrytowego. To innowacyjny produkt, jaki ma wiele korzyści umożliwiających jej kładzenie, zmniejszających wydatki w trakcie projektowania oraz zrobienia. W rezultacie zapewnia równe oraz gładkie podłoże. Wylewka anhydrytowa wykorzystywana może być na gruntach podłogowych każdego rodzaju. Można ją wykorzystywać strefami choćby do 60 m², ponieważ produkt jest właściwie bezskurczowy.

Wylewka anhydrytowa natomiast wylewka piaskowo-cementowa

Wylewki anhydrytowe są bardziej wytrzymałe na zginanie oraz ściskanie aniżeli wylewki piaskowo-cementowe. Dzięki temu nie jest potrzebne uzyskiwanie specjalnych zbrojeń w wypadku wylewek anhydrytowych, co pozwoli na wygospodarowanie wydatków oraz czasu . Wylewka anhydrytowa jest bardzo płynna, co także gwarantuje dobrą gładkość podłogi. Co istotne, posadzka anhydrytowa będzie zdecydowanie odpowiedniejszym wyjściem aniżeli wylewka piaskowo-cementowa w wypadku ocieplania podłogowego. Dzięki szczelnemu otulaniu instalacji podłogowej i dużym parametrom termoprzewodzącym posadzka anhydrytowa maksymalizuje skuteczność układu ocieplania podłogowego.

Wylewka anhydrytowa wartości


Wylewka anhydrytowa ma płynną spoistość oraz wartości samopoziomujące, co umożliwia równość podkładu. Dzięki własnym właściwościom, wylewka anhydrytowa może być prowadzona na znacznie większej przestrzeni bez potrzeby dylatowania pośredniego, choćby do 900 m2 dla posadzek nieogrzewanych. W wypadku wylewek cementowych jest to tylko blisko 40 m2. Co więcej, podłogi cementowe mają mniejszą trwałość na ściskanie i potrzebują uzbrajania.

Wylewka anhydrytowa nie potrzebuje zbrojenia przeciwskurczowego. Także jest szansa chodzenia po gruncie po ok. 24 – 48 h oraz zaczęcia dalszych czynności budowlanych po 4 dniach. Już po blisko 7 dniach można włączyć ocieplanie podłogowe oraz zacząć mechanizm wygrzewania. Jastrych anhydrytowy zapewnia bezpieczne zrobienie wielkich pól dylatacyjnych – choćby do 900 m² w sprecyzowanych warunkach. Także duży stan płynności wylewki, gwarantuje niezwykle gładką nawierzchnię podkładu podłogowego.